Įstaigoje vykdomos neformaliojo (ankstyvojo, ikimokyklinio) ugdymo programos, teikiama švietimo pagalba vaikams turintiems specialiųjų poreikių.

Vilniaus Panerių lopšelyje-darželyje vaikai ugdomi pagal ikimokyklinio ugdymo programą ,,Laimingu vaikystės keliu“.

Veikla organizuojama atsižvelgiant į vaiko prigimtines galias, jo individualią patirtį, vadovaujantis raidos dėsningumais. Siekiama padėti vaikui išsiugdyti savarankiškumo, sveikos gyvensenos, pozytivaus bendravimo su suaugusiais ir vaikais, kūrybiškumo, aplinkos ir savo šalies pažinimo, mokėjimo mokytis pradmenis.

Specialiųjų poreikių turinčių vaikų ugdymas įstaigoje grindžiamas bendraisiais Lietuvos švietimo ir šiais atskirais principais: Lygių galimybių (sudaromos vienodos ugdymo ir ugdymosi sąlygos kaip ir kitiems vietos bendruomenės nariams); perimamumo ir lankstumo (bendrojo ugdymo ir specialiojo ugdymo suderinta veikla laiduoja ugdymo ir ugdymosi tęstinumą).